מה באמת קורה עם הדרכונים הפורטוגלים – ואיך בכל זאת ניתן להוציא אזרחות אירופאית ב-2021?

את אחד מהיתרונות הרבים שבאחזקת דרכון זר, הרגשנו על בשרינו ממש עכשיו. בזמן שבעלי דרכון ישראלי בלבד נאבקו על פרוטות מהמדינה כמענק לקורונה, הישראלים תושבי אירופה, שבידיהם דרכון נוסף קיבלו מיד ובקלות עם פרוץ המגפה סכומים גדולים במיוחד והמענק שהגיע להם ממשלת ישראל היה תוספת נחמדה לסכום המשמעותי יותר שקיבלו בזכות האזרחות הנוספת שלהם.

מאז קום המדינה לכל אחד מאתנו הישראלים, יש חלום לקבל אזרחות נוספת. ואם אפשר שתהיה אירופאית אז מה טוב.
בין היתרונות הרבים, דרכון אירופאי מאפשר לנו גם לעבוד חופשי או להקים עסק באירופה, להכנס לארה”ב בלי הצורך בהוצאת ויזה, לבקר במדינות שישראלים מוגבלים מלהיכנס, ליהנות מההטבות הסוציאליות הרבות והכי חשוב, הוא תמיד משאיר לנו או לילדנו את האופציה, רק את האופציה, פשוט לקום ולעזוב.

לאחרונה, נפתחה בפני המון יהודים בישראל ההזדמנות להגשים את החלום ולקבל דרכון פורטוגלי אירופאי בתהליך פשוט.
אבל מסתבר שכדאי להקדים ולבדוק היטב את הפרטים הקטנים. מה זה אומר ואיך בכל זאת תתחילו את התהליך הנכון? תקראו

צאצאי מגורשי ספרד? PASSPORTOGO יפתחו לכם דלת לאירופה...

הדרכון האירופאי הוא ללא ספק הדרכון הנחשק ביותר אצל הישראלים והמרדף אחריו מעסיק כבר שנים המון ישראלים שמבינים את היתרונות הרבים שבאחזקת דרכון נוסף.
עד לא מזמן, מי שלא היה יהודי ונצר למשפחה אשכנזית טהורה, כזאת שסבא וסבתא עלו מפולין או לפחות מרומניה, לא הרשה לעצמו אפילו לחשוב על דרכון אירופאי.
אבל עד היום, בזכות הפרלמנט הפורטוגלי – המצב השתנה לחלוטין. פתאום, דווקא לצאצאים של יהודים יוצאי מרוקו, מדינות הבלקן, טורקיה, בולגריה, סוריה ועוד – הרבה יותר קל לקבל דרכון פורטוגלי אירופאי.

למי יש זכות לדרכון?

לפני שהחליטה ממשלת פורטוגל לאפשר מתן אזרחות ליהודים שהינם צאצאים של מגורשי ספרד. כל מי שיכול להוכיח שמשפחתו גורשה במהלך “גירוש ספרד” למדינות אחרות כמו מרוקו, אלג’יר, טוניס, לוב, סוריה, טורקיה, בולגריה, איטליה, הולנד, מצרים ורשימה ארוכה מאוד של מדינות רבות אחרות, יוכל להגיש בקשה לזכאות לאזרחות פורטוגלית ללא התחייבות. לכן אם ברצונכם להספיק וליהנות מהתנאים המקלים לקבלת הדרכון, כדאי שתמשיכו לקרוא.

בזכות "סבא מסעוד" זכיתי בפרס הראשון שלי כבמאי ובזכותו אני גם בדרך לדרכון פורטוגלי עם פספורטוגו | אושרי כהן
תודה מיוחדת לילדה עם השמלה וההורים שלה שבזכותם אני בדרך לדרכון פורטוגלי עם פספורטוגו | שני כהן

התהליך עם PASSPORTOGO עובד על בסיס הצלחה

בשלב הראשון כל שעליכם לעשות זה בדיקת זכאות ראשונית חינם וללא כל התחייבות, בכך שתענו כבר עכשיו על מספר שאלות בסיסיות בלחיצה על הקישור הזה – בדיקת זכאות חינם.

במידה ותמצאו זכאים בבדיקה החינמית הראשונית ותבחרו להמשיך בתהליך, תוכלו להתקדם לשלבים הבאים, התשלום בעבור עלויות קבלת האזרחות נעשים עפ״י שלבי ההתקדמות.
לדוגמא, במידה ולא עברתם את השלב הראשון והחשוב, שהוא הכרה על ידי הקהילה היהודית בכך שהנכם צאצאי למגורשי ספרד – כספכם יוחזר במלואו. במידה וקיבלתם את ההכרה מהקהילה, תוכלו להמשיך בתהליך. צריך לזכור שתהליך הוצאת האזרחות הוא עניין מורכב שדורש מספר בדיקות של ממשלת פורטוגל אודות האדם המבקש. בסופו של התהליך מקבלים תעודת לידה שהיא המסמך הרשמי להיותך אזרח מהשורה הראשונה, כאילו ממש נולדתם בפורטוגל.

על מנת לשמור על ראש שקט ולהיות בטוח בכך שהתהליך מתנהל בצורה המהירה והיעילה ביותר, כדאי לבחור בחברה מובילה ומומחית בתחום הוצאת הדרכונים, כמו פספורטוגו.

פספורטוגו בעלת וותק של יותר מ-30 שנה, וכעת ההתמחות הבלעדית שלה היא במימוש זכויות לאזרחויות אירופאית ומאחוריה אלפי הצלחות מוכחות. בחברה עובדים למעלה מ-100 מומחים שעובדים מסביב לשעון למען הלקוח, על מנת שיקבל בסוף התהליך את הדרכון המיוחל. החברה צברה ניסיון ובקיאות בחוק הפורטוגלי ומחזיקה משרד מקומי גדול בפורטו שבפורטוגל שמעסיק עו”ד מקומיים, מה שמקל על התהליך והופך אותו לחלק הרבה יותר.

בעזרת הפעילות של פספורטוגו, נחסכת ללקוח טרחה ובירוקרטיה רבה – נציגי החברה הם אלו שפועלים בשם הלקוח להשגת המסמכים הנדרשים ומתנהלים מול הקהילה היהודית בפורטוגל עד לקבלת ההכרה לכך שהלקוח הוא צאצא למגורשי ספרד. בעקבות המומחיות שנבנתה עם השנים ושלב הסינון הראשוני, בפספורטוגו מבטיחים החזר כספי מלא אם התהליך מסתיים באי זכאות מצד הקהילה היהודית

פספורטוגו מאופיינת גם בשירות ללא תחרות, עם נציג אישי שמלווה אתכם עד להגשת התיק לממשלת פורטוגל, לצד מחלקת שירות לקוחות הזמינה גם בדוא”ל, בטלפון ובוואטסאפ.

הזמר עדן חסון בדרך לדרכון פורטוגלי. עם עו''ד מוטי כהן, יו''ר ובעלים פספורטוגו.
בזכות סבי סבתא ואבי כפרה עליו גם אני בדרך לדרכון פורטוגלי עם פספורטוגו | חן אמסלם

אז מה בעצם נותן דרכון פורטוגלי אירופאי?

פורטוגל היא חברה באיחוד האירופי כך שדרכון ואזרחות מטעמה פותחים לך שער מלא לאירופה.
היתרונות העיקריים בדרכון פורטוגלי אירופאי הם האפשרות לעבוד, ללמוד ולנסוע לארצות רבות בקלות רבה יותר. דרכון פורטוגלי אירופאי מאפשר לך להגיע לכל מדינה באירופה, לעבוד בה, לשכור בה דירה, לפתוח בה חשבון בנק וליהנות מאין ספור הטבות סוציאליות ששמורות אך ורק לאזרחי מדינות אירופה. דרכון פורטוגלי אירופאי מאפשר כניסה לארה”ב ללא ויזה וחוסך תורים ארוכים בשדות התעופה בכל מדינה אירופאית.
רק תדמיינו את הרגע הזה שבו החברים שלכם עומדים בתור המייגע לביקורת דרכונים ואתם מדלגים בקלילות לכיוון המסלול הריק של “לבעלי דרכונים אירופאים בלבד”.

סבא ניסים וסבתא רוחמה שלצערי לא זכיתי להכיר אותם אבל הם השורשים שלי. ובזכותם אני בדרך לדרכון פורטוגלי עם פספורטוגו | מגי אזרזר
סבתא אהובה וסבא האהובים, את מסעוד לא זכיתי להכיר ואהובה היתה לי כמו אמא שנים רבות עד שנפטרה. בזכותם אני בדרך לדרכון פורטוגלי | אימרי ביטון

האם אתם זכאים לדרכון פורטוגלי אירופאי?

הבסיס לקבלת דרכון הוא היכולת להוכיח שכיהודי, המשפחה שלך גורשה מספרד או הייתה חלק מהקהילה המגורשת בפורטוגל. הדרך הכי קלה להתחיל את הבירור הוא בעזרת בדיקת הזכאות החינמית שבקישור הזה, אם תמצאו זכאים בבדיקה אתם ככל הנראה צאצאים של יהודים מגורשי ספרד ואתם אכן זכאים לקבלת דרכון.

מדוע חשוב להתחיל בתהליך כבר עכשיו?

במסגרת החוק הקיים, למשרדי הפנים והמשפטים בפורטוגל קיימת היכולת לבצע שינוי בתקנות ההליך. כידוע, אזרחות פורטוגלית היא הטבה וזכות שניתנה ליהודים הכוללת יתרונות רבים כגון: לימודים מסובסדים במוסדות אקדמיים מובילים, מגורים חוקיים בפורטוגל ובמדינות האיחוד האירופי, אפשרויות השקעה, עבודה חוקית במדינות האיחוד ובפורטוגל בתנאים סוציאליים מלאים וויזה אוטומטית לארה”ב. 

זה הזמן שלכם להגיש בקשה לאזרחות ודרכון פורטוגליים ולממש את זכאותכם.

מה ניתן לעשות כדי לא להחמיץ את ההזדמנות ההיסטורית?

פשוט מאוד, ברגע שהתחלתם את התהליך, אתם בפנים! גם אם אתם נמצאים רק בשלבים הראשונים של בדיקת הזכאות. התחילו את התהליך בהקדם ושריינו לעצמכם את הזכות לדרכון.

רוצה לדעת האם גם לך יש זכאות לדרכון פורטוגלי אירופאי?
אנו מזמינים אותך לעשות את הצעד הראשון ולענות על שאלון קצר, כדי לבדוק את התאמתך. שנבדוק?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *