איך שגלגל מסתובב: האם תכנית התזונה המותאמת אישית של DayTwo גורמת לסוכרתיים לשנות את ה”גורל” שנקבע להם? סיפור על מהפך

כשמשה ארנסט, בן 63, קיבל את תוצאות בדיקות הדם שעשה, המסלול אליו פנה כבר היה ברור מאליו – עם היסטוריה משפחתית סוכרתית ורמות סוכר מחוץ לטווח הנורמה, הוא הבין שחייו עומדים להשתנות. ואז, הוא לקח החלטה – להשתמש באפליקציה לאיזון הסוכר בדם שפיתחה DayTwo. מי ניצח בסוף? סיפור אישי

“לפני כשנה וחצי, עשיתי בדיקות דם והתוצאות הראו שאני במצב טרום סוכרתי. רמות הסוכר שלי עמדו על 126 וה-a1c עמד על 6.4%, המשקל הגיע ל-135 ק”ג. יש לי היסטוריה משפחתית עם מחלת הסוכרת, וברגע שהרופא שלי נתן לי מרשם לתרופות המיועדות, קיבלתי החלטה לעצור את הכיוון שהמסלול הזה פונה אליו, ולשנות את ה’מכה’ שנחתה עלי – באמצעות שינוי תזונתי, לפני שאני הולך על הטיפול התרופתי שהוצע לי.”

מה שמשך אותי היתה העובדה שיש פה גיבוי מדעי
“ישנן המון שיטות ומוצרים בשוק שטוענים לכתר ‘הפתרון לאורח חיים בריא על בסיס תזונתי’, אבל מה ששיחק פה תפקיד משמעותי מבחינתי, והיווה בעצם את הגושפנקא לאופן בו בחרתי לבסוף לנהל את הסוכרת שלי – היה ההגיון הרפואי המוכח שעומד מאחורי הכל.
אני במקצועי רופא שיניים, והנטיה שלי היא תמיד ללכת לפי רציונל מדעי, בכל תחום שהוא. כששמעתי על המחקר של שני הפרופסורים הישראלים בתחום התזונה, מחקר שנעשה בשיתוף מכון ויצמן, והסיק שהמיקרוביום האישי משפיע על העיכול של כל אדם באופן שונה ולכן מחייב שוני תזונתי – ההיגיון המדעי הביא אותי ‘ללכת על זה'”.

ההגיון המדעי מאחורי מחקר התזונה המותאמת אישית היה זה שגרם לי 'ללכת על זה'

בעיות בריאותיות נילוות שלמדתי “לחיות” איתן – פשוט נעלמו
“על האפליקציה לאיזון הסוכר בדם על בסיס תזונה מותאמת אישית מבית DayTwo שמעתי כבר בעבר, ויחד עם הבשורה שהגיעה אלי עם קבלת תוצאות בדיקות הדם שלי, ולאחר שנחשפתי למחקר של הפרופסורים הישראלים – הכל התחבר להחלטה שזה הזמן לשנות את אורח החיים שלי, כדי שלא לתת למחלה לשלוט לי בחיים. 

לאחר כ-11 חודשים מתחילת השימוש באפליקציה של DayTwo כבר הייתי במקום אחר לגמרי מבחינה בריאותית. רמת הסוכר בדם בצום עמדה על 92 באופן רציף למשך מספר חודשים, ה- a1c שלי ירד ל-5.7% (ערכים תקינים), והמשקל ירד ל-115 ק”ג, וכיום, לאחר 18 חודשים של שימוש באפליקציה, המשקל ירד ל-100 ק”ג. נוסף על הרגרסיה בסוכרת, בעיות בריאותיות נוספות שליוו אותי ביומיום – פשוט נעלמו. סבלתי מקוצר נשימה במהלך השינה מה שהשפיע באופן ישיר על רמת האנרגיה והתפקוד במהלך היום, לאחר לילה-לא-לילה של שינה לא רציפה. טיפלתי בזה עם מכשיר מיוחד (CPAP) כדי להפסיק להיחנק במהלך השינה. בנוסף, סבלתי גם מריפלוקס עבורו נטלתי תרופה. בעקבות השימוש באפליקציה והירידה במשקל, כתוצאה ישירה של איזון הסוכר בדם – כבר שכחתי שהבעיות האלה היו חלק מהשגרה שלי, ולא הייתי זקוק יותר למכשיר ולתרופה.
מבחינה חיצונית (בכ”ז אי אפשר להתעלם), אני מקבל מחמאות מכל עבר מהמשפחה ומכרים שרואים את השינוי הגדול שעברתי בזמן יחסית קצר”.

הצלחתי להתמיד כי לא היו לי חסכים באוכל שאני אוהב

ידעתי שאם לא יהיו לי חסכים באוכל, אצליח להתמיד
“לפני DayTwo אכלתי הכל מהכל, בלי לחשבן. היה לי ברור שכדי להתמיד, אני אהיה חייב להוריד את אלמנט החסך הרגשי, ולאכול דברים שאני אוהב כדי שכל זה יצליח. כשהתחלתי להשתמש באפליקציה ישר התחלתי ‘לשחק’ עם המאכלים שידעתי שאני אוהב. תוך כדי הבנתי מה אני צריך לשלב ובאיזה כמויות, כדי לעמוד במכסת הקלוריות היומית שהאפליקציה מקציבה לי. להפתעתי, גיליתי שאחד הדברים שאני אוהב ומשפרים לי את הניקוד באפליקציה היה הוספת גבינה למאכלים. אני מאוד אוהב אבטיח למשל, אבל הפרי הזה קיבל אצלי ניקוד נמוך באפליקציה. מה שהדהים אותי היה שבשילוב עם הגבינה הניקוד עמד על לא פחות מ-9.3 (ציון שמעיד על כך ששילוב מאכלים אלו כמעט ולא מקפיצים לי את רמות הסוכר בדם)”.

תפריט כמו במסעדה, רק עם ציוני איכות מותאמים אישית | מתוך אפליקציית DayTwo

תועלת גדולה לכל מי שמחליט להשתמש באפליקציה
“התוצאות דיברו בעד עצמן ואני ממשיך להשתמש באפליקציה גם היום כדי להמשיך ליעד של הורדת 20 ק”ג נוספים. אמנם בהתחלה היה לי מעט קשה עם אובדן הספונטניות, כיוון שכל מה שאני אוכל במהלך היום מחייב תכנון מראש, אבל זה מחיר זעום עבור התועלת הגדולה שמתקבלת. אני ממליץ באופן חד משמעי על המוצר (אפילו אשתי הצטרפה כשראתה את התוצאות), זה עובד נפלא בכל הקשור לאיזון רמות הסוכר והורדת המשקל כתוצאה ישירה מהאיזון הזה”.

משה הצליח לשנות את המסלול הסוכרתי שאליו נכנס, על ידי המלצות תזונה מותאמת אישית באפליקציה של DayTwo. כשהגוף שלו קיבל את המזונות שהותאמו לו על בסיס הרכב חיידקי הפרופיל האישי שלו, רמות הסוכר בדם התאזנו בקלות, ומשם הדרך לבלימת הסוכרת היתה קצרה.

מוכנים גם אתם לבלום את הסוכרת שלכם?

התחילו בקליק כאן, והמשיכו באיזון הסוכר בדם>>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *