לאזן את רמות הסוכר בדם עם אפליקציה: האם הפיתוח הטכנולוגי של מכון ויצמן ו- DayTwo באמת עושה שינוי לסוכרתיים?

ישבנו עם 4 גברים ונשים שאימצו את שיטת DayTwo לאיזון הסוכר בדם לפי הרכב החיידקים האישי שלהם. הם סיפרו לנו איך השפיע התהליך על החיים שלהם, על מצבם הבריאותי והתחושה הכללית ביומיום

לפני כ-5 שנים נחשפה התגלית המדעית בשיתוף מכון ויצמן, המוכיחה כי אנשים שונים מגיבים באופן שונה, לאותם מאכלים. משמע, גם אם אני ואת/ה נאכל את אותו המזון, תגובת הסוכר שלנו בגוף תהיה לגמרי אינדיבידואלית. חברת הטכנולוגיה הישראלית DayTwo לקחה את מסקנות המחקר צעד ענק קדימה ופיתחה אפליקציה שמציגה המלצות תזונה מותאמת אישית המבוססת על בדיקת הרכב חיידקי המעי האישי של אותו אדם, והגורמת ישירות לאיזון רמות הסוכר בדם. מה קרה מאז?
DayTwo כבר מקיימת שיתופי פעולה כלל ארציים עם קופ”ח כללית וענקיות הביטוח מגדל והראל, ומושמשת על ידי עשרות אלפי סוכרתיים בישראל. זה הסיפור של 4 מהם:

נפתלי דרעי, בן 61, מזכ”ל מת”ן

למה בחרתי בתכנית התזונה של DayTwo: “אני סוכרתי קרוב לעשרים שנה. עוסק בספורט על בסיס יומי ומקפיד על צריכת מזון ללא סוכר. החל מהיום שנודע לי שיש לי סוכרת, הקפדתי באופן מחמיר להמעיט באכילה של מוצרים המכילים סוכר. כמו כן, השתדלתי לצרוך מוצרים “בריאים” כגון: לחם מלא (עשיר בסיבים תזונתיים), גבינות לבנות, ירקות בעלי ערך גליקמי נמוך וכו’. בדיעבד הסתבר לי כי חלק מהמוצרים אינם מתאימים לי ומעלים לי את הסוכר. למרות ההקפדה שלי להתנזר ממוצרים מתוקים ולצרוך מוצרים עם תחליפי סוכר, דבר כשלעצמו בעייתי מאוד, נדרשתי להעזר בכדורים שונים לאיזון הסוכר. 
ואז נחשפתי לתכנית של DayTwo בדבר תזונה מותאמת אישית והזמנתי את ערכת הבדיקה.”

"האפליקציה יצרה אצלי שינוי משמעותי בהתייחסות לסוכרת" | נפתלי דרעי

מה קרה לאחר השימוש באפליקציית DayTwo: “להפתעתי, מצאתי באפליקציה כי דברים שאני צורך במחשבה שהם מתאימים לי, הם בעלי ציון נמוך. התחלתי להרכיב את הארוחות על פי הציונים של האפליקציה, והערכים (שעתיים לאחר הארוחה) ירדו באופן קיצוני לאזור 120 עד 140.
לאחר התייעצות עם עם יועצת התזונה של החברה ולמידה קפדנית של התהליך ואופן האכילה המומלץ של הרכב המזון עפ”י האפליקציה המותאמת אישית אלי. הבנתי כי ההתייחסות שלי להתמודדות עם מחלת הסוכרת לא הייתה נכונה. ההוצאה של מוצרים שאכלתי שהכילו סוכר וכן צריכת חלק מהמוצרים “הבריאים” שלא התאימו לי הייתה שגויה. לאחר הבדיקות שעשיתי 5 חודשים לאחר השימוש באפליקציה נראה שיפור בערכים, הורדתי חלק מהתרופות, זאת כיוון שהאיזון שנוצר לאור צריכת המזון עפ”י האפליקציה אפשר זאת.
ההרגשה של עייפות שהייתה לאחר חלק מהארוחות נעלמה, גם תחושת הרעב לאורך היום כמעט לא קיימת וההרגשה הכללית טובה מאוד. אני יכול לומר כי התוצאה של הבדיקה ואופן ההתנהגות עם האפליקציה, יצרו אצלי שינוי משמעותי בהתייחסות לסוכרת, מה מותר לאכול, ואיך לצרוך את המזון.”

אלי רוזנברג, 72

למה בחרתי בתכנית התזונה של DayTwo: “לי יש סוכרת סוג 2 משנת 1994, כאשר הגעתי למצב שהרופאים התחילו להזהיר אותי מבחינת התזונה שלי. עשיתי המון דיאטות סוכרתיות בעבר אבל ההשפעה היתה רק של ירידה ועליה במשקל, ללא השפעה ארוכת טווח על רמות הסוכר בדם, גם תוך כדי לקיחת התרופות שלי על בסיס יומי. כשהמצב נהיה קריטי מבחינה בריאותית עבורי החלטתי להזמין את הערכה של DayTwo.”

"חזרתי ליהנות מהחיים שלי, שלא לדבר על כמה שהרופא שלי מבסוט" | אלי רוזנברג

מה קרה לאחר השימוש באפליקציית DayTwo: “אחת מהתוצאות המיידיות היתה ירידה של 7 ק”ג במשקל, אבל זה רק תוצר לוואי מבחינתי. מה שבאמת היה מדהים מבחינת השינוי זו הירידה הדראסטית ברמת ה- HbA1c, מ- 7.3% ל- 6.1%! הפכתי להיות ממש פנאט בשימוש עם האפליקציה – אני בודק אלפי סוגי מזון וקומבינציות של מאכלים ואיך הם משפיעים על התגובה הגלקימית שלי. אני מוצא את עצמי יכול לאכול בננות, גלידה ומלון, בשילוב המתאים כמובן. חזרתי ליהנות מהחיים שלי, שלא לדבר על כמה שהרופא שלי מבסוט.”

כלנית זיו-נגיל

למה בחרתי בתכנית התזונה של DayTwo: “כשהתחלתי הייתי 90 קילו. הרגשתי רע מאוד. הייתי עייפה כל הזמן. חיפשתי כל הזמן מתוק, וגם אכלתי כמעט כל מה שאפשר בלי הפסקה וכל היום. כובד המשקל שלי, המראה שהגעתי אליו, הבגדים שלא עלו, הבריאות שלי שלא הייתה טובה כללה צריכת סוכרים גבוהה, שילשולים והרגשה כללית נוראית.”

"אין בי רגע אחד שאני לא משבחת את ההחלטה הזו" | כלנית זיו נגיל

מה קרה לאחר השימוש באפליקציית DayTwo: “ככל שעבר הזמן עם השימוש באפליקציה ירד לי החשק למתוק. הפסקתי להיות עייפה. התחלתי לישון טוב יותר. אין לי צניחות סוכר והגוף שלי לא דורש סוכרים. אין בי רגע אחד שאני לא משבחת את ההחלטה הזו. ואת ההתמדה שלי. ואת הרצון להרגיש טוב. וזו הדרך היחידה שמצאתי שעובדת לי בקלות מאוד וללא תחושת הקרבה ומסכנות שאני צריכה לצום או לסבול. אני אוכלת. אני אוכלת טוב. ואני לא רעבה. ההרגשה שלי השתפרה פלאים. והבונוס הגדול שרזיתי 30 ק”ג”.

יונתן כץ, 43, סמנכ”ל פיננסים

למה בחרתי בתכנית התזונה של DayTwo: “לא הבנתי למה אני כל כך עייף כל הזמן. איך ייתכן שאחרי כל ארוחה, הדבר היחיד שמתחשק לי זה לתפוס תנומה ארוכה. יום אחרי בדיקות הדם, הרופא שלי קרא לי לקליניקה שלו ובישר לי שיש לי סוכרת סוג 2 עם ריכוז גבוה של סוכר בדם, העלול לגרום לי בין השאר למחלת לב, שבץ ועיוורון. הוא המליץ לי על מטפורמין, פעם ביום. כששאלתי כמה זמן בדיוק אצטרך ליטול את התרופה הוא אמר: “כל חייך”. ואז התחלתי לחקור את העניין באינטרנט באובססיביות, אך ככל שנחשפתי יותר ויותר לנושא, כך גבר הבלבול. לכולם יש פתרונות, אבל על כל פתרון היה מי שטען את ההפך, והזהיר מההשלכות. יום אחד ראיתי הרצאה בדבר המחקר שנערך במכון ויצמן שגילה כי סוגי מזון זהים גורמים לתגובות סוכר שונות בדם אצל אנשים שונים, והחלטתי להזמין את ערכת הבדיקה הביתית של חברת  DayTwo.”

מה קרה לאחר השימוש באפליקציית DayTwo: “בהתאם לנתונים האישיים שלי ודגימת הצואה ששלחתי, קיבלתי המלצות תזונה שהותאמו לי באופן אישי דרך האפליקציה. בין היתר הוצע לי להקפיד על שילובים ספציפיים של מאכלים שונים באותה ארוחה – דבר שאף דיאטה אחרת שניסיתי לא המליצה והביאה בחשבון. די מהר החיים שלי חזרו למסלולם. חזרתי לבשל ארוחות שמתחשק לי לאכול, יצאתי שוב למסעדות שאהבתי לבלות בהן קודם, ונפטרתי מרגשות האשמה שלי בכל פעם שהכנסתי משהו לפה. התוצאות, כמעט שנה אחרי, היו מדהימות. ההתמדה שלי בתוכנית התזונה המומלצת של DayTwo השתלמה. המשקל שלי התייצב, הרגשתי בריא יותר, הפסקתי להיות עייף כל כך אחרי כל ארוחה כי הסוכר שלי התאזן, והכי חשוב, כבר לא היה לי כל צורך בנטילת מטפורמין כל יום.”

ארבע העדויות האלו הן לא רק מפרט מדדים סוכרתיים רנדומליים, הן אנחת רווחה לאחר התמודדות סיזיפית עם החיים בצל הסוכרת. כמוהם, ישנם עוד עשרות אלפי משתמשים ישראלים שלכל אחד מהם סיפור ההצלחה האישי שלו. מוכנים לסיפור שלכם?

להצטרפות לתכנית התזונה המותאמת אישית של DayTwo הקליקו כאן>>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *