עושים לכם סדר בסוכר: כך תדעו איך לאכול טוב ולשמור על עצמכם מקפיצות ונפילות סוכר, מבלי להסתבך.

לסוכר שתי פנים. הוא גם מקור אנרגיה חשוב אבל הוא גם מקור לתחלואים והשפעות שליליות על היומיום שלנו. אז מה עושים כשכמעט בכל מאכל שאנו מכניסים לגוף יש סוכר? איך ממשיכים ליהנות ממנו מבלי ללכת לאיבוד? ולמה התשובה לכל זה משתנה בין כל אחת ואחד מאתנו? לא הינו שואלים אם לא היו לנו תשובות. הכל בכתבה

אחח הסוכר, חרב הפיפיות המתוקה הזו מחד היא דלק שמזין את הגוף, ומאידך היא גורם שיכול לעורר מחלות וסיבוכים בריאותיים שמתבטאים בסוכרת, השמנה, מחלות מטבוליות, מחלות לב ועוד (טפו טפו לא עליכם)… אבל גם בלי ללכת רחוק עד לאזורי ה”טפו טפו” – כל אחד מאיתנו מרגיש ביום יום את העליות והירידות באנרגיה ואת בולמוסי הרעב (“שוב בא לי משהו, אבל הרגע אכלתי”) שבעקבות צריכת סוכר. לרוב אנחנו שמים לב אליהן כשאנחנו אוכלים או שותים משהו מתוק, אבל למעשה כמעט בכל ביס או שלוק שאנחנו מכניסים לגוף יש סוכר ובכל פעם שאנחנו צורכים סוכר – אנחנו “משתעשעים” עם הדבר החשוב באמת – איזון רמות הסוכר בדם.

לא טוב גבוה, לא טוב נמוך - הכי טוב מאוזן. הפיקים של רמות הסוכר בדם

הכי טוב מאוזן
רמות סוכר מאוזנות בדם, זה בעצם כל הסיפור. כל עוד אנו שומרים על רמות סוכר מאוזנות בגוף – הסוכר הוא ידיד. ככל שאנחנו מפרים את איזון הסוכר בגוף (מקפיצים ומורידים), משמע צורכים סוכר בצורה לא מבוקרת – שם הסוכר מחליף את פניו והופך להיות אויב (מהשמנה ועד השם ישמור). ואנחנו יש לנו מספיק אויבים גם בלעדיו.
וכאן עולה שאלת מיליון הדולר – אם אמרנו שבכל ביס ושלוק יש סוכר ‘איך אני אמור להתמודד עם כל מה שאני מכניס לפה לאורך היום, ולדעת מה עומד להקפיץ לי את הסוכר ומה לא?’

טוב שיש אנשים חכמים במכון ויצמן
עד ממש לא מזמן גורלכם היה לא משהו. כדי לשמור על רמות סוכר מאוזנות הייתם מחויבים בהצמדות לדיאטות המכתיבות תפריטים שרובם מורכבים ממזונות גנריים שידועים בערכי סוכר נמוכים. אבל למזלינו, 2 פרופסורים במכון ויצמן החליטו לקחת את הסיפור הזה לידיים ולהפוך את הקערה על פיה. הם הוכיחו באמצעות מחקר של חיידקי המעי (המיקרוביום) שניתן לבדוק את ההשפעה האישית שיש לסוכר בכל מזון ומזון על אותו האדם, והחידוש הגדול שעלה ממחקרם הוא – שההשפעה שונה בין מזונות שונים ואנשים שונים. אם אני והיא ננגוס מאותו הקינוח, לי זה יכול להקפיץ את רמות הסוכר ולה בכלל לא להזיז.

אם יש שוקולד בתזונה אחת וגלידה בשניה, איזו מהן תחשב לטובה ביותר עבורנו? | פרופ’ ערן סגל על שבירת מיתוס התפריטים הגנריים

והופס! מכל זה עשו אפליקציה
חברת הטכנולוגיה הישראלית DayTwo שנחשבת לאחת “התופעות” המסעירות בעולם בשילוב בין טכנולוגיה לרפואה מונעת (גייסה בסבב האחרון 31 מליון דולר), ומושקעים בה חברות כגון ג’ונסון אנד ג’ונסון, רשת בתי החולים האמריקאית Mayo Clinic ומריוס נאכט ממייסדי צ’ק פוינט – פיתחה אפליקציה שמבוססת על המחקר ובעצם מציעה לנו פתרון גאוני ופשוט – לשלוח דגימה של החיידקים שלנו (דגימת צואה באמצעות ערכה שמזמינים אונליין ומקבלים בדואר) למעבדה שלהם במכון ויצמן (הם באים לקחת מהבית), ומהצד השני מקבלים אפליקציה ובה כל המזונות שאתה מכיר אוהב, מחבב וגם מתעב, ואת ההשפעה שלהם על הסוכר שלך, מה שומר את הסוכר שלך חבר ומה הופך אותו ל #$%^.
וזה לא נגמר בזה – תוך כדי השימוש באפליקציה אתם מקבלים ליווי מקצועי והדרכה של התזונאים המומחים של החברה כדי שתדעו לנצל את האפליקציה בצורה המדויקת ביותר עבורכם, ולראות (ולהרגיש) את התוצאות מדי יום ולטווח הארוך. יותר פשוט מזה אין.

אלפי המלצות לשילובי מנות מותאמים, לכל אורך היום | מתוך אפליקציית DAYTWO

גיים צ’יינג’ר עבור אנשים שחיים עם סוכרת וספורטאים
האפליקציה של DAYTWO שינתה כבר את חייהם של עשרות אלפי אנשים שחיים עם סוכרת ובני משפחה שמועדים לסוכרת, והיו צמודים לדיאטות קשות שלעיתים בכלל לא התאימו להם. DAYTWO שינתה את עולמם באמצעות תזונה מותאמת אישית שאיפשרה להם שליטה מלאה בהשפעות הסוכר על גופם. התזונה שיועדה במיוחד עבורם החזירה להם את הכיף שבלאכול מבלי להסתכן בקפיצות סוכר, הורידה את השימוש בתרופות ואף “החזירה את הסוכרת” לאחור.
ספורטאים מקצוענים בכל העולם (עמרי כספי משקיע מוביל בחברה) משחקני הוושינגטון וויזרדס ועד לאתלטים גדולים שעבדו עם דיאטות גנריות כדי לבוא מוכנים אנרגטית לפעילות – מצאו דרך DAYTWO שלעיתים התזונה שלהם היתה לא נכונה עבורם, שינו אותה עם המלצות תזונה מותאמות אישית, ואיתן את החדות והאפקטיביות בספורט.

גם ציוני איכות לכל מנה, גם פינוקים כשהבטן מבקשת | הצעות לשיפור רמות הסוכר ע”י שילובי מזונות. מתוך האפליקציה

בלי התפשרויות גדולות ואתה עושה עם הגוף שלך חסד
גם אם הסוכרת לא “עוברת” במשפחה שלך ואתה פיקס בבדיקות דם, וגם אם כבר לא תשחק בחיים באנ.בי.אי, עדיין העניין הזה של “שליטה” הוא סופר חשוב לבריאות שלך, והאפליקציה של החכמים ממכון ויצמן והחבורה של DAYTWO עושה את זה קל עבורנו כמו להזמין מונית בגט טקסי, רק הרבה יותר טעים.
קופת חולים כללית שהבינה את הפוטנציאל הגלום ב-DAYTWO, ככלי לשיפור איכות החיים ומניעת מחלות שצצות מצריכה לא נכונה של סוכר – מציעה הנחות ללקוחותיה על המוצר (עולה 800 לקוחות קופ”ח כללית כאן באתר. אייפון חדש כל שנה מוריד לך סביב ה-4,000 ש”ח. #רק שיהיה לך להשוואה מה באמת כואב בכיס).
גם ענקיות הביטוח ‘מגדל’ ו-‘הראל’ ראו כי טוב – ומציעות פוליסות מיועדות והחזרי ביטוחים על השימוש במוצר.

בסופו של דבר, לא משנה אם אתה ספורטאי, סוכרתי, טרום-סוכרתי, או פשוט מבין שצריכה לא נכונה של סוכר יכולה לעלות לך (ביוקר) בבריאות – שמירה על רמות מאוזנות של סוכר בדם היא הבסיס ליצירת הרגלי אכילה נכונים שיגרמו לגוף שלך לעמוד איתן, גם לאורך היום, וגם אל מול מחלות מצטברות שבהמשך הדרך.

להצטרפות לתכנית התזונה המותאמת אישית באמצעות האפליקציה לאיזון הסוכר בדם של DAYTWO – קליק כאן>>

הנחות משמעותיות ללקוחות קופת חולים כללית/החזרים למבוטחי מגדל והראל – לפרטים הקליקו>>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *